3. Aталанта бие Катания, Сампдория и Киево въртят равен

Aталанта бие Катания, Сампдория и Киево въртят равен

Аталанта постигна ценна победа над Катания с 1:0 в среща от 22-ия кръг на италианската Серия "А". Мачът се игра на стадион "Атлети Азури Италия" в Бергамо, като домакините напълно заслужено стигнаха до успеха. Те бяха по-активни по време на целия мач и можеха да отбележат и още попадения.

Аталанта постигна ценна победа над Катания с 1:0 в среща от 22-ия кръг на италианската Серия "А". Мачът се игра на стадион "Атлети Азури Италия" в Бергамо, като домакините напълно заслужено стигнаха до успеха. Те бяха по-активни по време на целия мач и можеха да отбележат и още попадения.

Аталанта можеше да открие резултата още в 7-ата минута, но ударът на Рикардо Пинто бе неточен и не намери вратата на гостите. Натискът на тима от Бергамо се усили и в 12-ата минута пред Кристиан Виери също се откри възможност да изведе тима си напред в резултата, но Супербобо не бе точен в ситуацията. Все пак най-после домакините стигнаха до попадение чрез Гуаранте в 24-ата минута. В ситуацията удар на Манфредини бе спасен от вратаря на гостите Бизари, а Гуаренте просто изстреля топката за добавка в мрежата на Катания и на практика донесе победата на двоите. След този мач Аталанта заема 11-ото място в класирането с актив от 30 точки, докато Катания е на 14-та позиция с 26 точки.

В друга среща от същия кръг на Калчото Сампдория и Киево извъртяха 1:1 в мач, който се игра на стадион "Марк Антонио Бентегоди" във Верона. Домакините можеха да загубят срещата, но показаха характер и се добраха до изравнителен гол.

Гостите започнаха по-активно срещата и Антонио Касано направи пропуск още в 12-ата минута. В случая той получи страхотен пас от Пиери, но не успя да оползотвори положението. До края на полувремето Паломбо на два пъти можеше да открие резултата в полза на Самп, но и в двата пъти ударите му бяха неточни. Все пак гостите стигнаха до попадение, което бе вкарано от новодошлия Джанпаоло Пацини в 70-ата минута. Той се възполва от пас на Паломбо и с премерен удар изведе гостите напред в резултата. Домакините реагираха много бързо и в 72-ата минута Ригони засече с глава центриране на Марио Йепес и изравни резултата. След този мач Киево заема 19-ото място в класирането с актив от 18 точки, а Самп е на 15-то място с 24 точки.