3. Аматьори ще играят с Милан на полуфинал за Купата

Аматьори ще играят с Милан на полуфинал за Купата

Резерва вкара два късни гола за обрат на Алесандрия над Специя

Аматьорският отбор Алесандрия постигна впечатляващ обрат и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия, след като спечели с 2:1 визитата си на Специя.

Домакините, които играят в Серия „Б”, откриха резултата в 20-ата минута, когато точен бе Емануеле Чалайо от дузпа.

В герой за гостите обаче се превърна Рикардо Бочалон. Дошлият това лято от Интер със свободен трансфер 26-годишен нападател влезе на терена в 70-ата минута, а в 83-ата изравни, за да може в даденото от рефера продължение да направи обрата пълен – 2:1.

Така Алесандрия се класира за полуфиналите на турнира. В тях тимът ще се изправи срещу Милан, а останалите полуфиналисти ще се излъчат от срещите Наполи – Интер и Лацио – Ювентус.