3. 9 от Фиорентина изпуснаха победата срещу Торино (ВИДЕО)

9 от Фиорентина изпуснаха победата срещу Торино (ВИДЕО)

Франк Рибери се разписа в 17-и пореден сезон от кариерата си

Няколко минути не стигнаха на девет от Фиорентина да спечелят гостуването си на Торино от 19-ия кръг на Серия "А". Мачът между двата състава завърши 1:1.

"Виолетовите" водеха до 88-ата минута, когато вече бяха останали с двама души по-малко на терена. Тогава домакините се добраха до изравнително попадение и лишиха Фиорентина от втора поредна победа.

През първата част и двата тима имаха своите възможности, но "биковете" бяха по-близо до гола, когато в 39-ата минута изстрел на Симоне Дзадза се отби от гредата.

В началото на второто полувреме гостите отбелязаха гол чрез Душан Влахович, но той не бе признат заради засада, която бе отбелязана след разглеждане с ВАР.

В 61-ата минута Фиорентина остана с човек по-малко на терена, след като Кастровили задържа откъсващия се Саша Лукич и получи червен картон.

Въпреки това "виолетовите" откриха резултата в 67-ата минута. Тогава те организираха бърза атака, Джакомо Бонавентура пусна извеждащ пас за Франк Рибери, който финтира вратаря и вкара за 0:1. Бившият френски национал се разписва в 17-и пореден сезон от кариерата си.

Само пет минути по-късно и Никола Миленкович бе изгонен за удар без топка срещу Андреа Белоти.

Торино успя да се възползва от численото си предимство и се добра до равенството в 88-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле и Белоти отблизо я засече във вратата за крайното 1:1.

Така Торино записа трето поредно равенство, с което излезе от опасната зона и заема 17-ата позиция с 15 точки. Фиорентина пък остава на 12-ото място с 22 точки в актива си.