3. 1:0 и Юве е на върха в Серия "А"

1:0 и Юве е на върха в Серия "А"

Отборът на Ювентус успя да победи като домакин тима на Фиорентина в мач от 20-ия кръг на Серия. По този начин играчите на Клаудио Раниери се изравниха по точки с шампиона Интер, но "нерадзурите" са с мач по-малко.

Отборът на Ювентус успя да победи като домакин тима на Фиорентина в мач от 20-ия кръг на Серия и по този начин се изкачи на първото място в Калчото. Играчите на Клаудио Раниери се изравниха по точки с шампиона Интер, но "нерадзурите" са с мач по-малко.

Срещата започна с домакински натиск от страна на Ювентус, като "бианконерите" изцяло владееха положението на терена. За пореден път силен мач изигра Алесандро Дел Пиеро, който бе един от най-силните играчи на терена. Резултатът бе открит в 21-ата минута, когато Дел Пиеро с магичски пас между 5 човека намери Маркизио, който напредна и направи резултата 1:0. След гола тима на Фиорентина се опита да върне гола, като попадение на Джилардино бе отменено, поради засада. До края на полувремето и двата отбора имаха шанс да отбележат попадение, но гол така и не се стигна.

Второто полувреме отново бе равностойно, като опасности имаше и пред двете врати. Йоветич и Джилардино имаха няколко възможности да отбележат гол на Буфон, но така и не успяха. Алекс Дел Пиеро правеше чудеса, като освен, че раздаваше невероятни пасове имаше и няколко шанса да се разпише. Амаури от Юве изигра силен мач, но нямаше късмета да отбележи гол.

Така след тази среша тима на Юве е на първо място с равен брой точки с първия Интер, който ще играе утре срещата си с Каляри.

Ювентус - Фиорентина 1:0

(1:0) Маркизио 21'