2. - Испания
  3. Жигич повали Еспаньол в края

Жигич повали Еспаньол в края

След пропуски на Вия сърбинът донесе успеха с 1:0 в 93-ата минута

Отборът на Валенсия постигна изключително ценна победа в борбата си за едно от местата даващи право на участие в Шампионската лига, надигравайки с 1:0 тима на Еспаньол. Срещата се проведе на стадион „Местая” и бе от програмата на 16-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Двубоят започна със силен домакински натиск, въпреки че в 3-та минута гостите можеха да открият, но Кастейон не можа да намери очертанията на вратата. В 12-ата Банега намери Мата на изгодна позиция, но ударът на крилото също бе неточен. В 45-ата Вия изпълни добре фаул, но кълбото попадна в обсега на Камени, който нямаше проблеми.

Второто полувреме отново започна със силен натиск на „прилепите” и в 55-ата минута Вия можеше да се разпише. Тогава той получи добре в наказателното поле на каталунците, излъга по страхотен начин бранител, стреля с левия крак по земя, но Камени се намеси невероятно и спаси с крак. В 67-ата Еспаньол бе на косъм от попадението, след като Ронкалиа премина през Бруно, но шутът му не намери очертанията на вратата.

Така дойде 78-ата минута, когато Мата проби по страхотен начин отляво, качи кълбото на главата на Вия, но ударът на испанския национал срещна лявата греда на камерунския страж на гостите. До края на двубоя Валенсия хвърли всички сили в атака и в 93-ата минута съумя да стигне до жизненоважното попадение. Тогава Хоакин центрира в наказателното поле на Еспаньол, където Жигич се извиси над всички и с глава прати топката в долния десен ъгъл на Камени.

След тази победа отборът на Валенсия се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 32 точки. Гостите от Еспаньол пък са 13-и с 16 спечелени точки.