2. - Испания
  3. Жигич осигури победата на Валенсия на "Ел Прат де Корнея"

Жигич осигури победата на Валенсия на "Ел Прат де Корнея"

"Прилепите" проспаха първото полувреме, но два гола на сърбина донесоха успеха срещу Еспаньол

Валенсия спечели с 2:0 гостуването си на Еспаньол от 35-ия кръг на испанската Примера и на 99% си осигури място в групите на Шампионската лига. След колебливо първо полувреме тимът на Унай Емери стигна до успеха с два гола на Никола Жигич през втората част. Срещата се проведе на "Ел Прат де Корнея".

През първата част Еспаньол имаше надмощие, но проигра по-изгодните си положения. Освалдо и Луис Гарсия бяха най-близо до откриването на резултата, но или топката минаваше близо до страничната греда, или вратарят Сезар Санчес се оказваше последно препятствие. За Валенсия най-близо до гола бе Давид Вия, който бе изведен от Хоакин, но стреля слабо в ръцете на Камени.

Втората част продължи с по-добра игра за Еспаньол. Хосе Кайехон се озова на добра позиция, но отправи неточен удар, което бе последната възможност за домакините да поведат в резултата. За сметка на това Валенсия го направи. В 61-ата минута Висенте подаде към непокрития Жигич и той с едно докосване направи безпомощен Камени. Сърбинът набързо удвои преднината на „прилепите” в 74-ата минута, когато Висенте пак центрира отляво, Хоакин не успя да играе с глава и топката попадна у Жигич, който с мощен шут я прати в мрежата на домакините.

Така „прилепите” събраха 65 точки в актива си, с 9 над Майорка, които гостуват утре на Атлетик Билбао. Еспаньол е 11-и с 41 точки три кръга преди края.