2. - Испания
  3. Виляреал обърна Валенсия в луд мач и среща Севиля на 1/4 финалите

Виляреал обърна Валенсия в луд мач и среща Севиля на 1/4 финалите

"Жълтата подводница" обърна мача от 0:2 до 4:2 и след 0:0 в първия мач се класира напред

Oтборът на Виляреал победи с 4:2 тима на Валенсия в мач реванш от 1/8 финалите на турнира за Купата на Краля. Двубоят на "Ел Мадригал" беше невероятно интересен, като до полувремето "прилепите" водеха с два гола - дело на Банега  и Солдадо. През втората част обаче играчите на "жълтата подводница" се събудиха и с голове на Касорла, Роси (2) и Рубен, обърнаха мача. На 1/4 финалите Виляреал среща Севиля, който защитава трофея си от миналата година.

Двубоят започна с лек натиск на гостите и в петата минута Солдадо стреля към вратата на Виляреал. Топката бе избита в корнер, от който не последва опасност. Секунди по-късно обаче Банега даде аванс на своя тим. Три минути по-късно Станкевичиус получи от Мадуро и опита шут към вратата, но без успех.

В 11-та минута Рубен направи самостоятелна акция и отправи удар с левия крак, който обаче излезе в аут. Минута по-късно Хуан Мата можеше да направи 2:0 от рамките на наказателното поле след подаване на Матийо, все пак ударът на Мата бе уловен от Карлос.

В 20-та минута Хоакин също опита да простреля Карлос, но без успех. Натискът на гостите затихна в следващите минути и футболистите на Виляреал заиграха малко по-концентрирано. Въпреки това, в 23-та минута Роберто Солдадо, след асистенция на Мадуро, вкара втори гол за „прилепите” и помрачи тотално настроението на домакините.

В 26-та минута Борха Валеро опита сам да премине защитата на Валенсия, и почти успя, но топката бе изчистена. В 28-та минута Карлос спаси удар с глава на Станкевичиус и попречи на „прилепите” да си решат двубоя.

В 41-та минута Рубен получи в наказателното поле от Джузепе Роси и стреля с десния крак, но топката бе избита. В последната минута на първото полувреме самият Джузепе Роси стреля с левия крак от пряк свободен удар, но топката срещна тялото на бранител на гостите.

Втората част започна с гол за „жълтата подводница”. Автор на попадението в 47-та минута стана Санти Касорла след чудесен пас на Джузепе Роси в малкото наказателно поле пред Гуаита. В следващата минута Станкевичиус фаулира Марко Рубен в наказателното поле и съдията Домингес отсъди дузпа, която Джузепе Роси реализира.

Така за две минути Виляреал постигна това, което Валенсия за цяло полувреме. При резултат 2:2 двата отбора нямаше какво да губят и атаките продължиха. Играта стана и доста твърда, като жълти картони получиха Банега, Родригес и Станкевичиус.

В 54-та минута Рубен отправи удар към вратата на гостите, но без успех. В 58-та минута Джузепе Роси също опита късмета си, и отново без успех. Така дойде и 63-та минута, когато Маркос Рубен отбеляза и направи обрата пълен. Дори и при 3:2 футболистите на „жълтата подводница” не спряха да атакуват, използвайки моментния шок, настъпил в редиците на Валенсия.

През минутите до края „прилепите” не успяваха да създадат чисти положения и атаките им не бяха толкова остри и опасни, като през първата част. В 90-та минута Джузепе Роси вкара и оформи крайното 4:2 в атрактивния двубой на „Ел Мадригал”.

Виляреал – Валенсия 4:2

0:1  Банега 5'

0:2 Солдадо 23’

1:2 Касорла 47’