2. - Испания
  3. Виляреал не даде на Валенсия третото място след 1:1 на „Ел Мадригал” (видео)

Виляреал не даде на Валенсия третото място след 1:1 на „Ел Мадригал” (видео)

Адурис даде аванс на „прилепите” след гол с пета, но Роси изравни за „жълтата подводница”. Играещият под наем от Сампдория във Валенсия литовски национал Мариус Станкевичус бе изгонен при дебюта си

Съставите на Виляреал и Валенсия не излъчиха победител в битката за третото място в испанската „Ла Лига”, поделяйки си по точка след равенство 1:1 в първия мач от 12-ия кръг на надпреварата, игран на стадион „Ел Мадригал”.

Гостите от Валенсия откриха резултата малко, след като изтекоха първите 20 минути игра, след като Адуриз засече с пета центриране на Хоакин и успяха да задържат преднината си почти до края на срещата.

В 59-ата минута испанският национал на домакините Хосе Капдевиля получи травма и бе заменен от Марко Рубен, но това не попречи на един от най-добрите на терена – Джузепе Роси, да изравни в 73-ата минута.

Италианският национал се разписа с глава след центриране на Бруно и така оформи крайното Виляреал – Валенсия 1:1. В заключителните минути на двубоя пък започналият за първи път като титуляр в редиците на гостите латвийски бранител Мариус Станкевичус получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

След ремито „Жълтата подводница” запази третата си позиция във временното класиране и вече изостава на пет точки от лидера Реал и на три от шампиона Барса, но първите два тима имат с по един мач по-малко. Валенсия пък остана на четвърта позиция с 21 точки от 12 изиграни мача.

Стартови състави:

Виляреал: Лопес, Марчена, Гонзало, Анхел Лопес, Капдевиля (’62 Рубен), Кани, Касорла, Ворха Валеро (’70 Сена), Бруно, Роси, Нилмар;

Валенсия: Моя, Мадуро, Рикардо Коща, Мигел (‘58 Деалберт), Наваро (‘40 Банега), Бруно, Станкевичус, Хоакин, А. Коща, Пабло, Адурис (’76 Солдадо);