2. - Испания
  3. Валенсия сложи тройка на Осасуна

Валенсия сложи тройка на Осасуна

Два гола на Давид Вия в края решиха спора на "Местая"

Валенсия се върна на победния ход. „Прилепите” спечелиха домакинството си на средняка Осасуна с 3:0 в среща от 30-ия кръг на испанската Ла Лига и спокойно държат третото място във временното класиране. Интрига имаше до края, тъй като Валенсия водеше само с 1:0 до 90-ата минута, когато Давид Вия отбеляза два бързи гола. Първото попадение за домакините бе дело на Хоакин Санчес

Срещата започва по-добре за гостите, които пропуснаха добро положение чрез Аранда още във 2-ата минута. Минута по-късно обаче Валенсия успя да отговори. Ударът на Давид Силва обаче бе неточен.

В 15-ата минута домакините извършиха принудителна смяна, като на мястото на контузения бранител Деалберт влезе Рубен Бараха.

Мачът продължи спокойно, като до почивката „прилепите” имаха доминация. В 26-ата минута Давид Вия отправи опасен удар с глава, но Рикардо спаси. Точно преди края на първото полувреме Евер Банега се откри на добра позиция, топката обаче излезе в аут.

Три минути след подновяването на играта Хоакин Санчес се възползва от центриране на Мата, изпревари опеката на бранител и с техничен удар от вратарското поле не остави шансове на Рикардо.

Положенията започнаха да валят. Камуняс можеше да изравни в 51-ата минута, но не уцели рамката. После Рикардо спаси опита на Банега да удвои преднината на домакините, а удар на Пандиани на другата врата мина встрани от целта. В 64-ата минута шанс имаше и Аранда, който с глава стреля в аут. Пет минути по-късно Вия пропусна да реши всичко в мача, което означаваше повече работа до края, тъй като Осасуна не се предаде до последно.

Все пак Валенсия стигна до два късни гола – и двата на Давид Вия. Стрелецът се разписа най-напред при изтичането на редовните 90 минути след подаване на резервата Пабло Ернандес, а в добавеното 4-минутно продължение Вия си изработи дузпа и сам я реализира за 20-ия си гол през сезона.

Така „прилепите” уверено стоят на 3-ото място в класирането с актив 56 точки, с 8 над Майорка. Осасуна, който вече губи пети пореден мач като гост, е 13-и с 34 точки, с 9 над застрашения Тенерифе.