2. - Испания
  3. Валенсия се измъчи на "Местая" (видео)

Валенсия се измъчи на "Местая" (видео)

"Прилепите" спечелиха с 2:0 срещу Депортиво Ла Коруня

Валенсия успя да постигне изключително трудна победа над Депортиво Ла Коруня в мач от 19-ия кръг на Примера Дивисион. Играният на „Местая” мач завърши с победа с 2:0 на „прилепите”, но успехът дойде по доста труден начин, причина за което бяха добрите действия на гостите през по-голямата част от мача.

През първото полувреме Валенсия бе отборът, който създаде повече положения, но пропуски направиха Жереми Матийо, Пабло Ернандес и Хуан Мата. За Депортиво единствените ситуации бяха създадени от Ласад Нуиуи и Антонио Томас и не доведоха до нищо по-интересно.

Втората част бе по-интересна и двата отбора бяха по-активни на терена, като имаше и доста пропуски.

В 77-ата минута падна и първият гол в срещата. Точен за Валенсия бе Жереми Матийо, който с хубав удар от границата на вратарското поле преодоля Даниел Арансубия.

Всичко в двубоя приключи в даденото от съдията продължение от три минути, когато Пабло Ернандес удвои, след като хубаво преодоля вратаря на гостите и прати топката в опразнената врата.

След победата Валенсия е 4-ти с 37 точки, а Депортиво се намира на 13-ото място с 20.