2. - Испания
  3. Валенсия с очакван успех над Еркулес

Валенсия с очакван успех над Еркулес

Със спечелените три точки Валенсия се приближи само на една до третия в класирането Виляреал

Валенсия записа рутинен домакински успех над Еркулес, след като спечели с 2:0 последната среща от 22-ия кръг на испанската „Ла Лига”.

Звездата на гостите Давид Трезеге остана на резервната скамейка през целия мач, тъй като наставникът на тима Естебан Виго явно бе предпочел по-предпазлива стратегия за срещата.

Тя донесе успех на тима му през по-голямата част от първото полувреме, но в 43-ата минути се пропука и „прилепите” успяха да открият резултата.

В автор на попадението се превърна Адурис, който се възползва от подаване на Роберто Солдадо и така позволи на своите да се приберат на почивката с гол аванс.

Само осем минути след подновяването на играта Валенсия успя да стигне и до втори гол, дело на Коща, като по този начин интригата в срещата приключи.

Със спечелените три точки Валенсия се приближи само на една до третия в класирането Виляреал, докато загубата на Еркулес остави тима на 15-а позиция във временното класиране с актив от 22 точки след също толкова изиграни мача.