2. - Испания
  3. Валенсия с лоша издънка вкъщи - 2:2 със Спортинг Хихон

Валенсия с лоша издънка вкъщи - 2:2 със Спортинг Хихон

Отборът на Валенсия продължава с колебливите си игри през този сезон,след като не успя да победи слабака Спортинг Хихон, завършвайки 2:2. Срещата се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на 3-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Срещата започна много добре за гостите, които излязоха напред в резултата още в 7-та минута, когато точен за тях бе Барал. Звездата на "прилепите" Давид Вия изравни в 24-ата, а в 26-ата Мичел от гостите получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

През второто полувреме домакините се опитаха да стигнат до трите точки и в 60-ата минута Давид Вия вкара втория си гол в мача, извеждайки домакините напред в резултата - 2:1. И точно, когато изглеждаше, че Валенсия ще се поздрави с успеха дойде 86-ата минута, когато Грегори от тима на гостите оформи крайното 2:2.

След това равенство домакините от Валенсия заемат 5-а позиция във временното подреждане с актив от 7 точки, докато гостите от Хихон са 10-и с 4.