2. - Испания
  3. Валенсия с измъчена победа над Сарагоса

Валенсия с измъчена победа над Сарагоса

„Прилепите” постигнаха важен успех и вече са четвърти в Ла Лига

Валенсия здравата се поизмъчи, за да стигне до победата над Сарагоса в двубой от десетия кръг на Примера Дивисион. „Прилепите” спечелиха срещата с минималното 1:0 като гости и вече са на четвъртото място във временното класиране на първенството. Голмайстор стана Жорди Алба в 82-ата минута.

През целия мач възпитаниците на Унай Емери контролираха положението на терена, владееха топката 60% и създадоха по-интересните положения. Те бяха отправили общо 15 удара срещу само 5 за домакините.

Двата тима не предложиха особено качествен футбол, играта на моменти се накъсваше от нарушения и главният съдия имаше доста работа – показа 7 жълти картона. По всичко личеше, че краят на срещата клони към хикс, но Бруно намери Алба в заключителните минути, който се превърна в герой за своите, носейки им ценните три точки.

В друг мач от кръга Хетафе и Осасуна спретнаха зрелищно равенство 2:2, като всички попадения бяха дело на двама души. За домакините от Хетафе точен бе Дани Гуиса, а голмайстор за противника стана Ибраима Балде.