2. - Испания
  3. Валенсия разнищи Реал Сосиедад и се утвърди на третото място в Примера

Валенсия разнищи Реал Сосиедад и се утвърди на третото място в Примера

Алмерия стана първият тим, който изпадна от елита на Испания

Отборът на Валенсия постигна поредната си победа в Примера Дивисион, след като в мач от 35-ия кръг на испанския шампионат се наложи с класическото 3:0 над Реал Сосиедад. Мачът се игра на „Местая”, а „прилепите” се представиха по-силно от своя съперник и заслужено излязоха крайни победители в сблъсъка.

Домакините откриха резултата в 16-ата минута чрез Роберто Солдадо, който се разписа от десетина метра. Преднината на Валенсия бе удвоена малко след средата на първото полувреме, като този път голмайстор бе Джонас. Крайното 3:0 оформи Роберто Солдадо в 37-ата минута и по този начин напълно уби интригата у двубоя.

След победата Валенсия продължава да заема третата позиция и е с актив от 66 точки. Реал Сосиедад се намира на 13-ата позиция с 41.

Алмерия пък стана първият тим, който се раздели с елита на Испания, след като в днешното си гостуване отстъпи с 0:2 на Хетафе. Така Алмерия вече няма как да достигне до спасителното 17-о място и от следващия сезон ще играе в Сегунда Дивисион.