2. - Испания
  3. Валенсия победи Хетафе в голова фиеста

Валенсия победи Хетафе в голова фиеста

Футболист на вечерта безспорно стана нападателят Роберто Солдадо, който отбеляза четири гола

Валенсия победи Хетафе в много интересна среща от 30-ия кръг на Примера дивисион. „Прилепите” се наложиха с  4:2 като гост, а футболист на вечерта безспорно стана нападателят Роберто Солдадо, който отбеляза четири гола. Головете за Хетафе реализираха Ману и Адриан Сардирено.

С тази победа Валенсия се изкачи до третото място в класирането с 57 точки, като изпревари Виляреал, който посреща водачът в Ла Лига Барселона по-късно тази вечер.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините и в 13-ата минута Ману даде преднина на своите. Момчетата на Унай Емери реагираха като ужилени и моментално се втурнаха в атака, но така и не успяха да намерят правилен път към вратата на Оскар Устари.

Проблемите обаче за гостите престанаха само няколко секунди след подновяването на играта. В 46-ата минута започна головата фиеста на Солдадо. Двадесет минути по-късно той покачи на 2:1, а в 66-ата и 77-ата минути сложи окончателен край на спора. Малко преди края на срещата Сардинеро върна едно попадение, но това не беше достатъчно, за да се оттегли неговият отбор с достойнство.

Хетафе заема 14-ото място в Ла Лига с актив от 34 точки.