2. - Испания
  3. Валенсия обърна 10 от Гранада

Валенсия обърна 10 от Гранада

"Прилепите" постигнаха успех с 2:1 като гости и се доближиха до зона Европа

Отборът на Валенсия се наложи над Гранада с 2:1 като гост в мач от 18-ия кръг на Примера.

И трите попадения в срещата паднаха след почивката. Десетина минути преди края на първата част обаче домакините останаха с човек по-малко на терена, тъй като Микел Рико получи втори жълт картон и се оттегли преждевременно към душовете.

Противно на очакванията, останалият с десетима души тим на Гранада излезе напред в резултата в 50-ата минута след като резервата Браян Ангуло не остави шансове на Диего Алвес.

Десет минути по-късно обаче бразилецът Джонас изравни за „прилепите”, а Пабло Пиати направи пълен обрат в 82-ата минута.

По този начин тимът на Валенсия се доближи отново до зона Европа, но все още заема седма позиция с актив от 27 точки, на 3 зад шестия Леванте. Гранада пък е на 16-о място с 16 пункта.