2. - Испания
  3. Валенсия надхитри Реал Сосиедад в края (видео)

Валенсия надхитри Реал Сосиедад в края (видео)

"Прилепите" губеха с 0:1, но с голове в последните минути на двете полувремена стигнаха до пълен обрат

С гол в последната минута Валенсия победи като гост Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Примера. Първи, своя удар нанесоха домакините след като в 23-ата минути Чаби Прието бе точен от дузпа. Секунди преди последния съдийски сигнал на първото полувреме Алберто Коста изравни след перфектно изпълнен пряк свободен удар. В последната 90-а минута „прилепите” стигнаха до пълен обрат след гол на Ариц Адурис.

Двубоят на стадион „Аноета” бе динамичен и изпъстрен с много положения и пред двете врати.

Първата възможност в мача се откри пред гостите. Хуан Мата в 4-ата минута стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Клаудио Браво.

„Прилепите” не спряха дотук и в следващите десетина минути своя мерник пробваха още Хоакин Санчес на два пъти и Рикардо Коста, но малко не достигна на техните изстрели да се превърнат в гол.

В 23-ата минута домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Давид Наваро, който получи и жълт картон за своето действие. Дузпата бе изпълнена точно от Чаби Прието и Сосиедад излезе напред в резултата.

Пет минути по-късно бяло-сините можеха да удвоят преднината си, ако ударът с глава на Ансотеги бе малко по-точен. Защитникът засече центриране от статично положение на голмайстора Прието, но топката профуча покрай лявата греда.

До края на първата част двата отбора си размениха по няколко положения, но нито едно от тях не порази целта. Така се стигна до втората минута на продължението, когато Хуан Мата спечели пряк свободен удар в полза на Валенсия. Зад топката застана Тино Коста, който изпълни фаула по великолепен начин, за да може топката да се оплете в мрежата на Реал Сосиедад.

През втората част двата отбора запазиха високото темпо на игра и атаките и към двете врати продължаваха да се редят една след друга.

Опасни изстрели към противниковата врата отправиха Хуан Мата и Жереми Матьо от състава на гостите. Бяло-сините пък отвърнаха с удари на Ансотеги и Зурутуза.

До самия край на срещата не можеше да бъде предвиден крайният победител.

В първата минута на продължението обаче гостите нанесоха решителния си удар. Ариц Адурис се възползва от грешка на вратаря Клаудио Браво, който вместо да изчисти далеч напред една върната към него топка, я прати право в краката на нападателя на „прилепите”. Адурис нахлу отдясно в наказателното поле, преодоля защитник на домакините и отбеляза така важното попадение за своя тим.

Победата тази вечер изкачва Валенсия на 4-а позиция с актив от 28 точки. Отборът на Реал Сосиедад пък е 9-и с 22.

Реал Сосиедад - Валенсия 1:2

23' Чаби Прието
45+2'                  Алберто Коста
90+1'                  Ариц Адурис