2. - Испания
  3. Валенсия избухна за едно полувреме и прати Алмерия към Сегунда (видео)

Валенсия избухна за едно полувреме и прати Алмерия към Сегунда (видео)

"Прилепите" вкараха три гола за едно полувреме и се утвърдиха на третото място в Примера Дивисион

Утвърдилият се на третото място в класирането на Примера Дивисион тим на Валенсия се добра до поредната си победа в испанския шампионат, след като се наложи с 3:0 в гостуването си на Алмерия в мач от 32-ия кръг на първенството. „Прилепите” не успяха да се разпишат през първото полувреме, но вкараха цели три попадения през втората част и така си тръгнаха с трите точки.

През първите 45 минути най-чистото положение бе малко след като изтече четвърт час игра. Хуан Мата подаде към Евер Банега, който с брилянтен изстрел от доста далечно разстояние нацели десния страничен стълб на вратата на домакините.

Алмерия също имаше своите шансове, но с пропуски се отличиха Пабло Пиати и Хосе Улоа. Така първото полувреме приключи при началното 0:0.

През втората част „прилепите” се представиха доста по-добре от своя съперник, а попадението за 0:1 падна в 51-ата минута, когато Роберто Солдадо прати неспасяемо кълбото в долния ляв ъгъл на Алмерия.

Преднината на Валенсия бе удвоена в 67-ата минута, когато Мариус Станкевичиус се разписа от близко разстояние след като бе намерен от Рикардо Коста с глава в близост до голлинията.

Крайното 0:3 бе оформено в 81-ата минута, а голмайстор бе Жорди Алба.

Така Валенсия вече има 63 точки и продължава да е трети. Алмерия е на последната позиция с актив от 26 и продължава да върви уверено към Сегунда.