2. - Испания
  3. Валенсия бетонира тройката след 1:0 над Ла Коруня

Валенсия бетонира тройката след 1:0 над Ла Коруня

Единственото попадение вкара Вия от дузпа в 33-ата минута

Отборът на Валенсия постигна нова важна победа в борбата си за класиране на 3-то място в Ла Лига, след като се наложи трудно с 1:0 над тима на Депортиво Ла Коруня. Срещата се игра на стадион „Местая” и бе от програмата на 34-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Единственото попадение в мача бе дело на Давид Вия от дузпа в 33-ата минута. „Прилепите” доиграха срещата с 10 човека, след като Бараха си изкара два жълти картона в даденото от рефера продължение.

Двубоят започна с два пропуска на Вия във 2-та и 4-та минути, когато той не успя да намери очертанията на вратата на гостите. В 15-ата пък Рики от Ла Коруня последва примера му, а първият точен изстрел в мача дойде в 18-ата минута. Тогава Алба стреля опасно с десния крак, но Арансубиа спаси.

Така се стигна до 33-ата минута, когато „прилепите” все пак съумяха да поразят вратата на гостите. Тогава Зе Кастро игра с ръка в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Давид Вия, който бе безпогрешен за 1:0. Това бе и 21-о попадение на голмайстора за сезона в Ла Лига. До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

През второто полувреме домакините отново имаха сериозен превес, но пропуски направиха Вия и Бараха. В 93-ата минута „прилепите” можеха да стигнат и до по-изразителен успех, но шут на Силва с левия крак срещна лявата греда на вратата на гостите. Минута по-късно пък Бараха си изкара два глупави жълти картона и напусна преждевременно терена.

След тази победа Валенсия остава твърдо на 3-о място с актив от 62 точки, на 7 пред 4-ия Майорка, но и с мач повече. Гостите от Ла Коруня пък са 9-и с 44 спечелени точки.