2. - Испания
  3. Три точки за Валенсия на "Местая"

Три точки за Валенсия на "Местая"

Ранен гол на Давид Вия повали Малага пред 38 000 зрители

Валенсия постигна домакински успех с 1:0 над Малага в среща от междинния 28-и кръг на Примера дивизион.

”Прилепите” нанесоха своя удар още в 13-ата минута чрез Давид Вия, а до края изпуснаха още куп добри голови положения. Малага също имаше своите добри възможности, но ветеранът Сезар Санчес показа класа.

След този успех тимът на Унай Емери продължава да е твърдо на 3-ата позиция в класирането с 53 точки, а Малага са 16-и с 30, на шест от зоната на изпадащите.

Първата част бе изключително интересна като имаше редица добри голови положения и пред двете врати. Още в 13-ата минута домакините дръпнаха напред в резултата. Мадуро намери Мата в наказателното поле, той подаде към Вия и голмайсторът взриви „Местая”.

Последва пропуск на Бараха с глава, преди Обина, Баха и Валдо да се опитат да застрашат вратата на Сезар. Много активен в състава на домакините бе Силва, но на два пъти нямаше късмет да намери мрежата на Малага. До края на първата част пропуски за „прилепите” направиха още Вия и Алба.

В 45-ата минута пък Хави Лопес от състава на гостите стреля опасно от пряк свободен удар, но топката не намери целта.

Неприятното за Унай Емери бе, че още в 14-ата минута десният краен бранител Мигел получи контузия и треньорът на Валенсия трябваше да го замени с Деалберт.

Наставникът на Малага Хуан Рамон Мунис от своя страна извърши три промени още до 53-ата минута като на терена се появиха Кайседо, Апоно и Фернандо. В началото на второто полувреме играта се накъса заради множеството нарушения от страна на двата отбора.

Играчите на Валенсия бяха близо до втори гол, но Бараха, Алексис и Вия не успяха да преодолеят Мунуа. Гостите пък не намираха път към вратата на Сезар като само резервата Кайседо се опитваше да тормози защитата в бяло.

В 78-ата минута Силва можеше да реши всичко, но стреля неточно, а минута по-късно пропуск направи и голмайсторът на Евро 2008 Вия.

38 000 зрители на „Местая” не видяха още попадения – 1:0 за Валенсия над Малага.