2. - Испания
  3. Тотнъм и Барселона извъртяха 1:1 на "Уембли"

Тотнъм и Барселона извъртяха 1:1 на "Уембли"

Тотнъм и Барселона завършиха при резултат 1:1 в мач от турнира "Уембли Къп", който се игра на едноименния стадион. Двубоят бе изгледан от 57 000 зрители, които бяха платили доста солидни суми за пилети само и само, за да видят своите любимци.

Гостите от Барселона имаха лек превес и донякъде могат да съжаляват за изпуснатата победа. Първото попадение в двубоя бе дело на младия нападател на "каталунците" Боян Къркич, който се разписа в 33-ата минута.  Футболистите на Пеп Гуардиола можеха да вкарат още голове, но голмайсторът Къркич и съотборниците му пропиляха няколко положения.

В 80-ата минута 20-годишния Джейк Ливърморс отбеляза гол за Тотнъм и донесе равенството на своя тим. Интересното е, че това е първият гол на младока с екипа на "Спърс". Наскоро той подписа нов договор с клуба.