2. - Испания
  3. Спиране на тока прекъсна мач на Реал (Мадрид) в Тирана

Спиране на тока прекъсна мач на Реал (Мадрид) в Тирана

Прекъсване на електрозахранването на стадиона в Тирана забави с повече от час второто полувреме на приятелски мач между Реал Мадрид и албанския екип Грамози Ерсеке, който е собственост на петролния магнат Редар Тачи.

Втората половина на мача започна с 90 минути закъснение заради спирането на тока, което принуди играчите на Реал Мадрид да се оттеглят в скъблекалните. Албанските власти бяха принудени да инсталират спешно нов трансформатор, който да позволи продължаването на мача, се казва в комюнике на службата по енергоснабдяване.

Албанската федерация по футбол обяви няколко минути след инцидента уволнението на директора на стадиона, за това че не е взел мерки да осигури нормално провеждане на мача. Социалистическата опозиция също протестира в комюнике срещу този инцидент, като заяви, че "Албания е станала за смях пред света с това спиране на тока".

"Реал Мадрид е взел 2.5 млн. евро за участието си в мача срещу Грамози Ерсеке, според източници от "Тачи Ойл" в Тирана. Събраните пари от приянелския мач ще послужат за подпомагане на семейства в северна Албания, чиито къщи са претърпели щети от наводненията.

Испанският гранд победи с 2:1 албанския клуб Грамоци Ерсеке в приятелски мач в Тирана. Наставникът на "белия балет" Мануел Пелегрини заложи на много от ключовите футболисти на тима за радост на албанската публика. Още във втората минута домакините шокиращо поведоха в резултата с гол на Хафаич. След попадението се заредиха положения пред вратата на албанския тим.

Надпреварваха се да изпускат най-вече Кристиано Роналдо и Раул Гонсалес Бланко. В 37-ата минута Кака успя да изравни, след като засече с глава центриране отляво. Честта на Реал спаси френският нападател Карим Бензема, който вкара победния гол в 81-ата минута.

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)