2. - Испания
  3. След като вкара два на Иванков, Солдадо сложи двойка и на Алмерия

След като вкара два на Иванков, Солдадо сложи двойка и на Алмерия

„Прилепите” спечелиха предпоследния мач от 13-ия кръг на „Ла Лига” с 2:1

Съставът на Валенсия записа своята втора победа през седмицата, след като първо разби Бурсаспор с 6:1 в Шампионска лига, а тази нощ се наложи с 2:1 над гостуващия Алмерия в предпоследния мач от 13-ия кръг на испанската „Ла Лига”.

В герой за „прилепите” се превърна юношата на Реал (Мадрид) Роберто Солдадо, който вкара и двата гола в срещата, след като през седмицата разпечата на два пъти и вратата на бившия български национален вратар Димитър Иванков.

Нападателят откри резултата на „Местая” в 26-ата минута, след като овладя дълъг диагонален пас на Салтор, преодоля двама бранители на гостите и разстреля Диего Алвес.

Резултатът се запази 1:0 в полза на Валенсия до 63-ата минута, когато отново Солдадо завърши красива атака на домакините.

Акцията започна от Хоакин, който изведе Адурис, а той от своя страна пусна техничен пас с пета към връхлитащия Солдадо и стрелецът не сгреши, давайки два гола аванс на своите.

Гостите от Алмерия все пак успяха да върнат едно попадение, дело на Леонардо Улоа в последната минута на редовното време.

Със спечелените три точки домакините събраха 24 и вече изостават само на една от четвъртия в подреждането тим на Еспаньол. Алмерия остана в зоната на изпадащите с едва девет точки от 13 изиграни мача.