2. - Испания
  3. Сарагоса разби Валенсия с 3:0

Сарагоса разби Валенсия с 3:0

Реал излезе от зоната на изпадащите

Закъсалият Сарагоса спечели така важното домакинство на силния отбор на Валенсия с убедителното 3:0. На своя „Ла Ромареда” Реал се наложи по категоричен начин над именития си съперник и излезе от зоната на изпадащите. Голове на Диого през първото полувреме, Арисменди и Яроших през второто донесоха успеха за Сарагоса. Въпреки поражението, Валенсия остава на третото място, с 6 точки пред Майорка, който загуби днес домакинството си на Барселона.

Домакините бяха по-настоятелни и заслужено спечелиха жизнено важните три точки. Първото полувреме бе равностойно, но шансът се усмихна на Сарагоса, които успяха да поведат точно преди почивката. Шансовете им се подсилиха и след червения картон на Жигич, тъй като играха цяло второ полувреме с човек повече и не оставиха съмнения в превъзходството си.

Валенсия пък трябваше да се справя без основния си нападател Давид Вия, който през седмицата - срещу Малага (1:0) - бе получил удар в главата и му бе дадена почивка от Унай Емери.

Хуан Мата на два пъти и Никола Жигич имаха най-добрите възможности за Валенсия през първото полувреме, но ги пропуснаха. При два от опитите топката излезе в аут, а веднъж се намеси вратарят Роберто.

Домакините успяха да открият резултата в 40-ата минута, когато центриране в наказателното поле бе лошо избито от отбраната на „прилепите”, топката попадна у Диого пред наказателното поле и с хубав премерен удар той откри резултата за Сарагоса. В добавеното време Никола Жигич направи груб фаул срещу Контини и видя червения цвят за второ официално предупреждение.

Това даде голям плюс на Реал, който след подновяването на играта създаде две опасности чрез Суазо и Елисеу. Валенсия обаче съумя да отговори и Хоакин Санчес на два пъти бе до изравнителен гол.

В 63-ата минута Сарагоса удвои преднината си. Едмилсон изведе по отличен начин Арисменди, който останал сам срещу Сезар Санчес нямаше как да сбърка – 2:0.

Устремът на Реал продължи и след попадението. Габи пропусна добра възможност в 68-ата минута преди Ян Ярошик да направи преднината класическа след три минути. Той бе лошо покрит при ъглов удар и след центрирането на Габи се разписа ефектно – 3:0.

До края Арисменди на два пъти и Суазо можеха да превърнат успеха в още по-изразителен. За Валенсия резервата Домингес пропусна да направи загубата на гостите почетна.

Така Валенсия е на 3-ото място с актив 53 точки, далеч зад временния лидер Барселона, който е със 74. Майорка е на 4-ото място с 47. Сарагоса се изкачи до 17-ото място, използвайки равенството на Тенерифе с Малага. Реал има 29 точки, с 4 над 18-ия Тенерифе и с 5 над Валядолид, който обаче е с мач по-малко.