2. - Испания
  3. Реал (Мадрид) почти сложи край на надеждите за титла след хикс срещу Бетис (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белия балет" може да се отдалечи на пет точки от лидера Атлетико (М) при същия брой оставаши кръга до края

Реал (Мадрид) завърши 0:0 при домакинството си на Бетис в мач от 33-ия кръг на Примера дивисион. "Белия балет" изпусна шанс отново да се върне на върха в класирането и даде шанс както на Атлетико (Мадрид) да се отдалечи на първото място, така и на Барселона да ги изпревари и измести от второто място.

Реал Мадрид не успя да победи Бетис и завърши 0:0 на свой терен, с което даде глътка въздух за своите съграждани от Атлетико Мадрид в борбата за шампионската титла. Така Атлетико има 2 точки преднина на върха в класирането и мач по-малко, който ще се играе в неделя. Мачът се игра под непрекъснат дъжд, а и двата отбора имаха своите голови положения.

Първото полувреме в Мадрид не предложи кой знае колко голови положения. В крайна сметка то се запомни само с един точен удар в очертанията на една от двете врати. Първото и най-изгодно голово положение бе в 26-ата минута, когато Родриго стреля към долния ляв ъгъл, но Клаудио Браво се намеси повече от добре и изби в ъглов удар.

Далеч по-интересна бе втората част на мача, в която и двата отбора имаха чудесни положения да вкарат гол. Домакините от Мадрид успяха да наложат натиск спрямо своя съперник от Севиля, но гостите от своя страна заложиха на контраатаки, които криеха своята опасност.

В 56-ата минута Родриго опита удар от далечна дистанция, но топката срещна напречната греда. Нов шанс за Бетис бе създаден в 64-ата минута, но Лука Модрич успя да предотврати попадението във вратата си.

Самият Модрич можеше да отбележи гол в 66-ата минута. Той стреля към долния десен ъгъл, но Клаудио Браво отново бе на своето място и изби.Малко по-късно Браво направи още едно брилянтно спасяване, но пък се оказа, че има положение на засада и дори да бе паднал гол попадението нямаше да бъде зачетено.

Реал (М) - Бетис 0:0

Стартови състави:

Реал (Мадрид): Куртоа, Карвахал, Милитао, Варан, Начо, Модрич, Каземиро, Иско, Асенсио, Родриго, Бензема

Бетис: Браво, Емерсон, Манди, Руиз, Миранда, Родригез, Гуардадо, Каналес, Лаинес, Хоакин, Иглесиас