2. - Испания
  3. „Прилепите” изядоха Алмерия за вечеря

„Прилепите” изядоха Алмерия за вечеря

Отборът на Валенсия сложи край на серията от три мача без победа в испанската Ла Лига, взимайки домакинството си на Алмерия с 2:0 в среща от 27-ия кръг. „Прилепите” отбелязаха попаденията си през второто полувреме и спокойно стоят на третото място в класирането с 4 точки пред Майорка. Попаденията на „Местая” отбелязаха Хуан Мата и Давид Силва.

Първото полувреме премина под диктовката на Валенсия. Малко изненадващо обаче Алмерия бе близо до гола в 5-ата минута, когато Хуанма Ортис стреля от наказателното поле, но Сезар Санчес спаси. Отговорът на Валенсия не закъсня и Давид Силва пропусна изгодна ситуация две минути по-късно.

В 13-ата минута лявото крило на гостите Пиати стреля с глава след ъглов удар, но встрани от целта.

Вия, Банега и ветеранът Бараха пропуснаха да открият резултата за домакините до почивката.

През второто полувреме обаче „прилепите” вече изглеждаха далеч по-концентрирани и не допуснаха изненада. Бараха направи нов пропуск преди Хуан Мата да изведе Валенсия напред в резултата в 63-ата минута, когато получи отличен извеждащ пас от Давид Силва пред малкото наказателно поле, обърна се и с нисък удар вкара топката в мрежата зад Диего Алвес.

Пиати пропусна да възстанови статуквото шест минути по-късно, но Давид Силва не последва примера му и с разкошно попадение покачи преднината на Валенсия минута след това. От легнало положение Силва накара феновете да станат на крака, а асистенцията бе на Вия.

До края Пабло Ернандес пропусна за Валенсия, а Фабиан Варгас – за Алмерия.

След срещата Валенсия е трети с 50 точки, като няма шансове за първите две места. Реал и Барселона са съответно с 68 и 65 точки. Майорка е на 4-ата позиция с 46 пункта. Алмерия е на 11-ото място с 33 точки, с 10 над опасната зона.