2. - Испания
  3. Милан надви Реал в уникална драма на "Бернабеу"

Милан надви Реал в уникална драма на "Бернабеу"

"Росонерите" постигнаха неочаквана победа с 3:2 в Мадрид

Милан постигна малко очаквана победа с 3:2 при гостуването си на Реал (Мадрид) на "Сантиаго Бернабеу" в среща от груповата фаза на Шампионската лига. В герой за миланския гранд се превърна младата бразилска звезда Алешандре Пато, който отбеляза два гола. Първото полувреме бе доста вяло, но домакините все пак успяха да поведат в резултата чрез Раул, който се разписа не и без помощта на бразилския вратар на "червено-черните" Дида, който изпусна топката в краката на нападателя. През второто полувреме двата отбора сътвориха истински спектакъл за зрителите на "Бернабеу". Милан успя да обърне мача с голове на Пирло и Пато, но Реал изравни чрез влезлият като резерва Дренте. В последните минути драмата в Мадрид стана пълна, след като първо попадение на "росонерите" бе отменено заради съмнително нарушение, а минути след това Пато разстреля от воле Касияс и хвърли в делириум тифозите на Милан.

Очакваният с огромен интерес двубой започна в спокойно темпо, като играчите на двата отбора бяха съсредоточили действията си в средата на терена. В 12-ата минута капитанът на „белия балет” Раул центрира остро в малкия пеналт, Естебан Гранеро чукна топката, но тя попадна право в ръцете на Дида. Две минути по-късно дойде и най-спорното положение до този момент в мача. Френският нападател на Реал (Мадрид) Карим Бензема нахлу в наказателното поле на Милан, а в стремежа си да изчисти топката, италианецът Джанлука Дзамброта го повали. Реферът Франк Де Блеекере обаче не отсъди 11-метров наказателен удар в полза на домакините.

В 18-ата минута Роналдиньо подаде хитро с пета на Зеедорф, който напредна по лявото крило и центрира остро в полето на Реал към ветерана Филипо Индзаги, но в последния момент бранителят Раул Албиол пресече паса. В ответната атака вратарят на Милан Нелсон Дида сътвори уникална глупост, която позволи на „галактическия” тим от Мадрид да поведе в резултата. Естебан Гранеро получи топката на дъгата и стреля слабо с десния крак. Топката попадна право в ръцете на бразилския страж на „росонерите”, който я изпусна и притичалият Раул успя да вкара коженото кълбо в опразнената врата – 1:0. След попадението темпото на игра отново спадна, а ударите към двете врати бяха истинска рядкост.

В 25-ата минута Кларънс Зеедорф центрира остро в наказателното поле, Индзаги успя да стреля към вратата на Касият, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада. Десетина минути по-късно Ласана Диара се опита да прехвърли Дида от 30-ина метра, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Осем минути по-късно френският халф отново имаше шанс да се разпише, след като стреля от движение, а коженото кълбо мина на сантиметри над сглобката на вратата. В даденото продължение на първото полувреме, бразилският ляв бек на Реал (Мадрид) Марсело навърза двама бранители на Милан и изстреля истински снаряд с левия крак от 20-ина метра, но този път Дида показа класата си и успя да боксира топката.

Втората част започна с опасен удар на голмайстора Раул, който стреля с левия крак от границата на полето, но топката мина покрай вратата на Дида. В 51-ата минута бившият играч на „росонерите” Кака, който през лятото бе продаден на Реал (Мадрид), нахлу в полето и центрира остро към включилите се Раул и Бензема, но вратарят на Милан успя да пресече паса. В следващата атака Бензема стреля силно от 25 метра, но Дида бе заел добра позиция и успя да боксира в корнер. В 55-ата минута Раул бе изведен зад отбраната на „червено-черните”, напредна до границата на полето и се опита да прехвърли Дида, но стражът успя да избие.

Старши треньорът на Милан реагира и в 60-ата минута замени Филипо Индзаги, като на негово място се появи таранът Марко Бориело. Промяната даде резултат и две минути по-късно „росонерите” успяха да се върнат в мача. Халфът Андреа Пирло овладя топката на около 35 метра от вратата н Реал . Италианският национал изстреля истински снаряд към Касияс, който не прецени добре топката и тя се оплете в долния десен ъгъл на вратата му. В 64-ата минута Дзамброта стреля силно с левия крак от 25 метра, но топката мина на около метър от левия страничен стълб на вратата на Реал.

В 66-ата минута Милан нанесе и вторият си удар в мача. Капитанът Амброзини с далечен пас потърси бразилеца Пато. Вратарят на Реал Икер Касияс излезе и се опита да изчисти топката, но се размина с нея и тя се озова в краката на нападателя на „росонерите”. Пато не се поколеба и от движение прати кълбото в опразнената врата – 1:2.

Старши треньорът на „белия балет” Мануел Пелегрини веднага реагира и пусна в игра Ройстон Дренте. Именно холандецът се оказа на точното място в 76-ата минута, когато Раул изпълни късо ъглов удар към него и той с прецизен изстрел от границата на полето насочи топката в долния ляв ъгъл на Дида – 2:2. Три минути по-късно бразилският магьосник Роналдиньо развинти Пепе по лявото крило и влезе в наказателното поле и центрира остро към Бориело, но бранител на „белия балет” успя да избие топката. Тя попадна в краката на Зеедорф, чиито удар обаче излезе в аут. В 84-ата минута Кака стреля силно от 12 метра, вратарят на Милан Дида изпусна топката и притичалият Раул я насочи в опразнената врата. Със сетни усилия Неста успя да избие от голлинията, а страничният рефер бе вдигнал и флага за засада на капитана на Реал.

В 85-ата минута Пирло стреля от 30-ина метра, топката рикошира в тялото на бранител и попадна в краката на Пато. Той веднага стреля с десния крак, но Касияс с крак успя да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар, Тиаго Силва скочи да играе с глава, а Серхио Рамос си отбеляза автогол. Незнайно защо главният рефер Франк Де Блеекере обаче отмени попадението заради несъществуващо нарушение на бразилския защитник. Само три минути по-късно обаче нямаше кой да спаси Реал (Мадрид). Роналдиньо пусна топката вляво към Зеедорф, който влезе в наказателното поле и с много елегантен пас намери непокрития Пато. Младият бразилец не се поколеба и от воле изпрати топката в мрежата зад Касияс – 2:3.

До края на мача домакините се опитаха да изравнят резултата, а опасен удар на Шаби Алонсо от 25 метра бе избит от Дида.

Реал (Мадрид):
Касияс, Серхио Рамос, Пепе, Албиол, Марсело, Л. Диара, Шаби Алонсо, Кака, Гранеро (67’ Дренте), Раул, Бензема

Милан:
Дида, Одо, Неста, Тиаго Силва, Дзамброта, Пирло, Амброзини, Зеедорф, Пато, Роналдиньо (90’ Фламини), Индзаги (60’ Бориело)

Жълти картони:
Раул Албиол, Раул (Реал); Дзамброта, Неста (Милан)

2 Засади 6
35' 23'' Притежание на топката (време) 29' 37''