2. - Испания
  3. Майорка унижи Реал на "Бернабеу"

Майорка унижи Реал на "Бернабеу"

Испанския колос Реал (Мадрид) за пореден път за издъни, този загуби от Майорка у дома с 1:3 в мач от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига. "Белия балет" бе трагичен, докато гостите се бориха здраво и показаха характер в мача.

Испанския колос Реал (Мадрид) за пореден път за издъни, този загуби от Майорка у дома с 1:3 в мач от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига. "Белия балет" бе трагичен, докато гостите се бориха здраво и показаха характер в мача.

Реал започна по-добре мача и поведе чрез Гонзало Игуаин, който прати топката в мрежата с глава след центриране от фаул на холандския халф Рафаел ван дер Ваарт.

В 26-ата минута лидерът на Майорка Хуан Аранго  изравни след пас на Ариц Адурис. в 32-ата минута Гонзало Игуаин пропусна отлична възможност да изведе отново своя тим напред. Стражът на Майорка обаче се намеси решително и не позволи топката да влезе във вратата му.

Гостите стигнаха до пълен обрат в мача четвърт час след почивката, когато Клебер Сантана вкара уникален гол. След индивидуална акция, бразилският халф със силен и точен удар не остави шансове на Искер Касияс и Майорка излезе напред в резултата. 11 минути по-късно гостите успяха да стигнат и до трети гол във вратата на Касияс. Негов автор стана влезлият в игра Кейта.

След този мач, Реал е със 78 точки - 8 по-малко от шампиона Барселона. Майорка заема 9-о място с 51 точки и това ще бъде крайното класиране на тима в шампионата.