2. - Испания
  3. Малага не остави шансове на Валенсия и влезе в топ 4 след историческо 4:0 (видео)

Хората на Пелегрини зарадваха двойно феновете на „Ла Росаледа”, след като продължиха напред и в Шампионската лига

След пет мача без успех (вкл. две ремита в ШЛ и класиране за фазата на директните елиминации в „турнира на богатите”), съставът на Малага се върна на победния път и победи с разгромното 4:0 у дома Валенсия. Toва бе и най-категоричната победа на тима в историята на този сблъсък.

Момчетата на Мануел Пелегрини стигнаха до трите точки в срещата от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион, след като откриха резултата още в осмата минута, когато вкаралият за ремито 2:2 срещу Зенит Санкт Петербург преди броени дни Франциско Портильо откри резултата.

До почивката нови голове не паднаха, а след паузата Малага продължи да доминира и в 75-ата минута пропусналият добри шансове преди това Хавиер Савиола покачи на 2:0, а после влезлият като резерва Роке Санта Крус оформи класическата преднина с едно от първите си докосвания до топката в 81-ата минута.

Само три по-късно Валенсия остана с човек по-малко, тъй като френският бранител Адил Рами получи втори жълт картон и бе изгонен.

Добавеното време на двубоя бе достатъчно за бившия играч на гостите Франциско Суарес-Иско да подпечата болезнената загуба за „прилепите”, оставила ги на 4 точки зад Малага в подреждането.

Победителите пък влязоха с гръм и трясък в топ 4, събирайки 22 пункта в своя актив.