2. - Испания
  3. Игуаин донесе успеха на Реал пред 31 000 зрители на „Ла Росаледа”

Игуаин донесе успеха на Реал пред 31 000 зрители на „Ла Росаледа”

Реал (Мадрид) записа победа с 1:0 при гостуването си на Малага в среща от испанската Лига BBVA, която се игра на „Естадио Ла Росаледа”, като единственото попадение бе дело на Гонсало Игуаин в 49-ата минута на мача.

Реал (Мадрид) записа победа с 1:0 при гостуването си на Малага в среща от испанската Лига BBVA, която се игра на „Естадио Ла Росаледа” пред 31 000 зрители, като единственото попадение бе дело на Гонсало Игуаин в 49-ата минута на мача.

Треньорът на Реал Хуанде Рамос започна с доста интересен състав, като сред титулярите бяха Мигел Торес, Кристоф Метцелдер и Рафаел ван дер Ваарт, а на Марсело и Ариен Робен им бе дадена почивка. Първото полувреме двата тима стояха сравнително равностойно на терена. Гонсало Игуаин направи доста сериозен пропуск в 9-ата минута, а Адриан, Баха, Дуда и Гамеш не се възползваха от добри положения пред вратата на Касияс.

4 минути след подновяването на играта при една отлична контраатака Фернандо Гаго намери Игуаин и той откри резултата. Последваха страхотни удари от средна дистанция на Хави Гарсия и Рафаел ван дер Ваарт, а Серхио Рамос не успя да преодолее вратаря Гойтиа след удар с глава. До края на срещата Игуаин имаше още две много изгодни положения за гол, а атаките на домакините и няколкото центрирания пред Касияс не дадоха резултат.

След победата Реал има 66 точки в актива си, на 6 от лидера Барселона, а Малага заема 8-ата позиция в подреждането с 43 точки.

Малага – Реал (Мадрид) 0:1
0:1 Игуаин 49’

Реал (Мадрид): Касияс; Рамос, Пепе, Метцелдер, Торес; Гаго, Снайдер (85’ Парехо); Игуаин, Ван дер Ваарт (89’ Дренте), Раул; Хунтелаар (65’ Гарсия)

Малага: Гойтиа; Гаспар, Гамес, Уелингтон, Кайеха; Апоньо, Лоло; Елисеу (54’ Луке), Баха (65’ Салва), Дуда (70’ Начо); Адриан

Жълти картони: Гаспар, Кайеха, Дуда (Малага); Рамос, Гаго, Снайдер, Раул (Реал)

Стадион: „Ла Росаледа”, 31 000 зрители
Съдия: Ундиано Майенко