3. Хихон спъна Валенсия

Хихон спъна Валенсия

1:1 между двата тима пред 20 000 зрители

Валенсия пропусна изгодна възможност да се доближи до първите два тима в испанската Примера дивизион Барселона и Реал (Мадрид).

Воденият от Унай Емери тим завърши „само” 1:1 при визитата си на Спортинг (Хихон) в мач от 22-ия кръг на надпреварата. 20 000 зрители на „Естадио Мунисипал Ел Молинон” наблюдаваха двубоя.

Още в 5-ата минута Алберто Ривера пусна хубав пас към Диего Кастро Хименес, който от 16 метра с изстрел по диагонал направи безпомощен Сезар, откривайки резултата в полза на домакините.

Валенсия наложи страхотен натиск. Добрите положения пред вратата на Спортинг се редяха едно след друго.

Едва в 76-ата минута обаче „прилепите” стигнаха до гол. Намиращият се в отлична форма и струващ 20 млн. евро Евер Банега намери в наказателно поле Хуан Антонио Маса, който преодоля стража на домакините Хуан Пабло Колинас.

До края равенството се запази и двата тима прибавиха по една точка към актива си.

Спортинг се изравни със Сантандер на 11-а позиция с 25 точки, а Валенсия са 3-и с 43. Реал имат 50, Барса 55, като и двата тима са с мач по-малко.