2. - Испания
  3. Гостуващите Валенсия и Севиля с лесни победи за Купата на краля (видео)

Гостуващите Валенсия и Севиля с лесни победи за Купата на краля (видео)

Валенсия победи като гост Логронес с 3:0. Севилци громят Реал Унион 4:0

Испанските грандове Валенсия и Севиля постигнаха лесни победи в гостуванията си съответно на  Логронес и Реал Унион в мачове от 1/16 финалите за Купата на краля. ”Прилепите” спечелиха с 3:0 своето гостуване, докато севилци разгромиха съперника си с 4:0. Мачовете-реванш ще се състоят на 11 ноемрви.

Двубоят между Логронес и Валенсия започна очаквано с игрово превъзходство на гостите. Отборът от Сегунда Б почти не преминаваше централната линия на терена. През първата част шансове за "прилепите" се откриха пред Хоакин, Домингес и Хорди Алба, но стражът на домакините Рубио се справи блестящо и не позволи на по-именития тим да поведе в резултата. Първото полувреме завърши при нулево равенство.

И трите гола за гостите паднаха през втората част. Резултатът беше открит в 56-та минута на срещата. Мата нахлу отляво в наказателното поле на Логронес и изведе на празна врата Адурис, който не сбърка. Пет минути по-късно, след сходна атака, двамата повториха същото упражнение и Адурис покачи на 2:0. Висенте направи резултата класически десет минути преди края на срещата.

Реал Унион, които също се намират в Сегунда Б дивизия, приеха Севиля. Гостите, владееха инициативата през цялата среща. Севилци откриха резултата в 44-та минута. Ескюде изведе прекрасно Негредо в наказателното поле и последният с премерен удар с левия крак матира вратаря на домакините.

Пет минути след началото на второто полувреме гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Защитникът на Реал Унион Юри игра с ръка в наказателно поле, за което получи червен картон и остави своите с човек по-малко на терена. Дузпата беше пропусната от Негредо, като ударът му дори не намери очертанията на вратата.

Голмайсторът се реваншира в 70-тата минута на мача, когато оползотвори по най-добрия начин центрирането от пряк свободен удар на Хосе Карлос и с хубав удар от воле удвои преднината на своите.  Алфаро се разписа с глава за 3:0 минута преди изтичането на редовното време. Крайното 4:0 оформи Карлос в продължението на срещата.