2. - Испания
  3. Дербито на Валенсиана излъчи късен победител

Дербито на Валенсиана излъчи късен победител

Хуан Мата се превърна в главно действащо лице

Дербито на областта Валенсиана между отборите на Леванте и Валенсия завърши с късна победа за гостите. „Прилепите” спечелиха с минималното 1:0 в двуостър двубой, в който ще бъде запомнен един човек – Хуан Мата.

Леванте започна по-силно, но добре подредената отбрана на гостите не позволи да се стигне до нещо опасно за вратата им действие. В 27-ата минута Валенсия несправедливо получи право да изпълни дузпа. Нахлуващият Мадуро беше спрян на границата на пеналтерията от Робусте и главният рефер странно защо посочи бялата точка. Ударът на Мата обаче срещна напречната греда и излезе в аут. Двуострата игра до почивката продължи, но до гол така и не се стигна.

През втората част Валенсия установи траен превес и попадението беше въпрос на време. След като нацели на два пъти гредата грешникът до този момент Хуан Мата се превърна в герой. В 83-ата минута той получи извеждащ пас от Висенте, играейки на ръба на засадата, излезе сам срещу Рейна и с удар покрай него донесе 10-ата победа на „прилепите” този сезон.

С този успех тимът на Унай Емери остана на 4-ото място във временното класиране с актив от 34 точки, на 2 от 3-ия Виляреал. Леванте остава в близост до зоната на изпадащите. Тимът е 17-и с 15 точки, само с 2 над Хихон, Сарагоса и Алмерия.

Утре е последният мач от 18-ия кръг в Примера – между отборите на Еркулес и Атлетико Мадрид.