2. - Испания
  3. Депортиво и Валенсия завършиха без победител - 1:1

Депортиво и Валенсия завършиха без победител - 1:1

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Валенсия завършиха наравно 1:1, в мач от поредния кръг на испанската BBVA лига. Срещата между двата тима бе равностойна, като и двата тима имаха възможности да спечелят трите точки. Добри възможности се откриха пред Давид Вия, но нападателят не успя да реализира. Той се реабилитира в 25-ата минута, когато при една погрешно върната топка, той се озова сам срещу вратата на Депор. Вия прояви хладнокръвие и заби топката в горния ъгъл на вратата. До края на полувремето Ла Коруня имаше шанс да изравни, но пропуски направиха Родриго и Ласад. Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:1.

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Валенсия завършиха наравно 1:1, в мач от 24-ия кръг на испанската BBVA лига. Срещата между двата тима бе равностойна, като и двата тима имаха възможности да спечелят трите точки. Най-добрите възможности се откриха пред Давид Вия, но нападателят не успя да реализира. Той се реабилитира в 25-ата минута, когато при една погрешно върната топка, се озова сам срещу вратата на Депор. Вия прояви хладнокръвие и заби топката в горния ъгъл на вратата. До края на полувремето Ла Коруня имаше шанс да изравни, но пропуски направиха Родриго и Ласад.
Така, двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:1.

Втората част започна с натиск на „синьо-белите”, които се стремяха да изравнят, но малшансът не им позволяваше да отбележат попадение. В 76-ата минута голмайсторът на Валенсия Давид Вия получи червен картон, след като се сблъска с вратаря и съдията Перес Бурул показа картона с червен цвят. Неизбежното се случи само три минути по-късно, когато Лопес засече топката след центриране от фаул.

Играчът на Депортиво се измъкна от опекта на пазача си и чудесен удар направи резултата 1:1. До края на срещата нямаше нови попадения и двата отбора си разделиха точките. След тази среща Депортиво се намира на 8-мо място с актив от 36 точки, докато Валенсия е на 5-то с 39.

Депортиво – Валенсия 1:1