2. - Испания
  3. Барса смаза египетския шампион с 4:1

Барса смаза египетския шампион с 4:1

Барселона не срещна никакви проблеми с египетския шампион Ал Ахли и постигна убедителна победа с 4:1 в среща от турнира „Уембли Къп”. Попадение за каталунците отбелязаха младоците Боян, Руеда, Жефрен и Педро.

Европейският шампион Барселона не срещна никакви проблеми с египетския шампион Ал Ахли и постигна убедителна победа с 4:1 в среща от турнира „Уембли Къп”. Попадение за каталунците отбелязаха младоците Боян, Руеда, Жефрен и Педро.

Отборът на Пеп Гуардиола стигна до успеха сравнително лесно. Определено египтяните не бяха особено съсредоточени в отбрана и това си пролича в развоя на срещата. Боян Къркич откри резултата в 16-ата минута след грешка в защитата на египтяните.

Хани Ал Агази успя да изравни резултата в 31-та минута, след като се възползва от излизане на Жоркера. Малко преди края на полувремето, в 40-ата минута,  21-годишният Хосе Мануел Руеда отново изведе каталунците напред, след като се разписа с много хубав шут извън наказателното поле.

През второто полувреме първите си минути на турнира записа Лионел Меси. В 56-та минута „каталунците” пак стигнаха до гол във вратата на Ал Ахли, като попадението бе дело на Хефрен.

Последният гол в мача вкара Педро Родригес, който бе намерен с перфектен пас от Гудйонсен и след като напредна в наказателното поле отбеляза гол и оформи крайното 4:1.