2. - Испания
  3. Барса не повтори срама на Реал и надви Леонеса с 2:0

Барса не повтори срама на Реал и надви Леонеса с 2:0

Испанският шампион Барселона успя да стигне до сравнително лека победа с 2:0 като гост над третодивизионния Културал Леонеса.

Това стана в двубой от 4-ия кръг за Купата на Краля. Пеп Гуардиола бе заложил в този мач на резрви, които обаче не го подведоха и не повториха срама на Реал (Мадрид).

Успехът на "каталунците" донесе младия нападател Педро Родгигес, който отбеляза и двата гола в този мач.

В 41-ата минута Боян Къркич нахли в наказателното поле на домакините, но топката му бе отнета. В последствие тя попадна в Педро, който с мощен и прецизен шут изведе Барса напред в резултата.

Натискът на "каталунците" продължи и се стигна до 62-ата минута, когато Педро засече центриране на Жуфран и с мощен шут оформи крайното 2:0 за Барса.

Реваншът между двата тима ще се играе на 10-и ноември на "Ноу Камп". Благодарение на този успех као гост, Барса на практика си осигури класирането в следващия кръг на 99 процента.

КУЛТУРАЛ ЛЕОНЕСА - БАРСЕЛОНА 0:2 (0:1)
0:1 Педро (41)
0:2 Педро (62)

БАРСЕЛОНА (4-3-3): Пинто; Жефрен (86 - Сориано), Маркес, Чигрински, Максуел; Бускетс, Туре, Кейта (82 - Жонатан); Гай, Къркич, П. Родригес

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)