2. - Испания
  3. Барса направи още една крачка към титлата след 1:0 над Хетафе като гост

Барса направи още една крачка към титлата след 1:0 над Хетафе като гост

Отборът на Барселона направи нова решителна крачка към спечелването на титлата в Примера Дивисио, след като успя да победи Хетафе с минималното 1:0. Срещата се игра на „Колизеум Алфонсо Перес” и бе от програмата на 31-ия кръг на испанското първенство. Като цяло двубоят не бе много интересен, а каталунците владееха инициативата през по-голямата част от мача.

Срещата започна с натиск на каталунците, но пропуски направиха Анри и Ето’о. В 19-ата минута преимуществото им даде резултат, след като Шави намери Меси в наказателното поле и аржентинецът с удар с левия крак прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Стойкович. След попадението играта се накъса и играчите на двата отбора започнаха да извършват множество нарушения. В 41-ата минута опасен удар на Меси бе спасен с вещина от стража на домакините, а три по-късно удар на Шави от фаул премина на сантиметри над напречната греда. До края на полувремето не се стигна до по-опасни ситуации пред двете врати и почивката дойде при преднина на Барса от един гол.

През втората част домакините се опитаха променят развоя на събитията, но играчите на Барселона не им позволиха. В 81-ата минута реферът Алварес отмени гол на Меси заради засада. Само три по-късно Иниеста отправи далечен изстрел, но шутът му премина над вратата на Хетафе. В 90-ата минута Ето’о имаше възможност да отбележи останал сам срещу Стойкович, но ударът му среща десния стълб на вратата на Хетафе.

След тази победа каталунците останаха на 1-о място в класирането с актив от 78 точки, на 9 от Реал (Мадрид), но кралете са с мач по-малко. Домакините от Хетафе също запазиха 14-а си позиция, като имат спечелени 34 точки.

Хетафе – Барселона 0:1