2. - Испания
  3. Атлетико записа успех срещу слабак, Валенсия се дъни у дома

Атлетико записа успех срещу слабак, Валенсия се дъни у дома

Билбао и Малага не се победиха и приключиха сблъсъка при резултат 1:1

Третият в подреждането в Примера Дивисион тим на Валенсия се издъни в домакинството си на Леванте, след като не успя да постигне победи и завърши срещата си от 37-ия кръг на испанското първенство при нулево равенство.

„Прилепите” играха с човек повече от 21-ата минута на мача, когато Хиско Надал бе изгонен, но така и не съумяха да намерят правилния път към вратата на съперника.

Така Валенсия записа равенство и продължава да е на третото място, като има актив от 68 точки. Леванте е на 12-ото място с 45 точки, а до края на сезона остава един мач.

Отборът на Атлетико Мадрид пък надви в домакинството си на „Висенте Калдерон” изпадналия Еркулес. „Дюшекчиите” спечелиха с 2:1 двубоя си от 37-ия кръг и по този начин се изкачиха на петата позиция

Домингес откри за Атлетико още във втората минута, а Еркулес пропусна да изравни чрез отлична възможност точно когато изтичаше половин час игра. Гостите получиха правото да изпълнят дузпа, но Давид Трезеге сбърка от бялата точка и така преднината на Атлетико от един гол се запази до почивката.

Французинът все пак успя да изравни в 67-ата минута, но малко след това „дюшекчиите” поведоха за втори път в мача, което стана благодарение на гола на Рейес.

Така Атлетико има 55 точки и е на петото място. Еркулес е с едва 34 и е предпоследен, като догодина ще се състезава в Сегунда Дивисион.

Атлетик Билбао, който се бори за класиране на местата, даващи право на участие в Лига Европа, пропусна отлична възможност да остане на петата позиция, след като завърши при равенство 1:1 домакинството си на Малага.

Гостите поведоха в 42-ата минута с попадение на Ресио. В 52-ата минута обаче Малага остана с човек по-малко, след като Демикелис бе изгонен. Атлетик Билбао се върна в мача с гол от дузпа на Давид Лопес, но домакините така и не успяха да се доберат до успеха и срещата завърши наравно.

След ремито Атлетик е шести с 55 точки, а Малага е 10-ти с 46.