2. - Испания
  3. „Аспирините” приспаха „прилепите” и ги биха за 4 минути (видео)

„Аспирините” приспаха „прилепите” и ги биха за 4 минути (видео)

Голове на Шурле и Сам измъкнаха успеха с 2:1 за Байер Леверкузен над Валенсия

Байер Леверкузен измъкна трудна победа срещу Валенсия с 2:1 в мач от групa „Е” на Шампионската лига. Андреас Шурле и Сидни Сам донесоха успеха на германците, след като Хонас беше открил за гостите.

Мачът започна с изключително силен натиск на Валенсия, противно на очаванията за домакински превес в първите минути. До 17-ата Валенсия владееше топката в 70% от времето, положенията за гол пред вратата на домакините следваха едно след друго, но попадение не падаше.

Все пак, в 24-ата минута „прилепите” заслужено излязоха напред в резултата. При поредната добра атака Роберто Солдадо пусна ниско центриране отдясно към Хонас, който засече точно в мрежата за 0:1.

След гола играта се изравни, но статуквото се запази до почивката. Леверкузен нанесе своя голям удар в началото на втората част. Първо Андреас Шурле вкара красив гол от воле вътре в наказателното поле и направи 1:1 в 52-ата минута.

Попадението окрили домакините и ситуацията на терена се обърна за няколко минути. Само 4 минути след изравянването немския тим поведе – Балак подаде на Сидни Сам, който финтира защитник и с фалцов удар с левия крак матира Алвеш за вотир път – 2:1.

До последния съдийски сигнал гостите така и не намериха добрата си игра от първото полувреме. Шурле можеше да направи победата на Байер по-убедителна 2 минути преди края, но Алвеш спаси страхотния му шут.

С тази победа Леверкузен остава на втора позиция с 5 точки в група “E”, докато Валенсия е на трета позиция с 2.