2. Интервю
  3. Нестор Ел Маестро: За Левски всичко е приключило (ВИДЕО)

Нестор Ел Маестро: За Левски всичко е приключило (ВИДЕО)

"За нас беше важно да останем живи в борбата за титлата"

Треньорът на ЦСКА Нестор коментара успеха с 2:1 на "червените" над Ботев (Пловдив).

"Трудно е да говорим за нормален футболен двубой на фона на условията днес, съгласен съм. Трябваше да вземем под внимание физическото и психическото. Направихме добро първо полувреме, след почивката допуснахме колебание. Беше важно да спечелим мача. Знаехме, че ако срещата днес се играе, трябва да заложим на повече биткаджии, да действаме с по-малко рискове, да минимизираме пасовете назад и по-дългите подавания, които могат да бъдат пресечени, да бъдем в противниковата половина по-дълго време.

Не направихме много положения, но имахме чисти положения. С малко късмет можехме да водим 3:0 или 4:0 до почивката. Али Соу има мускулни проблеми, това е причината за смяната.

Какви са целите ни за пролетта? Беше важно да останем живи в борбата за титлата. Имаме и мач за Купата на България. Не искахме да сме като Левски, защото за тях всичко приключи. За тях пролетта ще е скучна. Шест точки от първия са много, но поне имаме надежда. Ако резултатът бе различен, щеше да бъде невъзможно. Сега поне е възможно. Казах и преди, че моята работа е на терена да подготвям футболистите. Ситуацията, в която се намираме е такава, каквато е", каза Ел Маестро след мача в Борисовата градина.

Акрапович: В Локомотив Пд се случват ужасни неща

Бившият треньор на Локомотив Пд Бруно Акрапович коментира събитията в клуба

Талант на Ливърпул: Можем да спечелим групата, въпреки поражението от България

"Загубата в Пловдив бе само за миг, този отбор на Северна Ирландия има сили да го направи", смята Конър Брадли

Иван Кирилов: Скоро Спартак Варна ще има нов треньор

Новият изпълнителен директор на "соколите" разкри какво е състоянието в клуба

Станимир Стоилов каза от какво се нуждае българският футбол

„Създаваме „хибриди“ – полуобучени и полуготови футболисти“, заяви Мъри в интервю

Илиан Илиев: Беше важно да върнем живеца и ентусиазма в националния отбор

Направихме крачка напред да преодолеем напрежението, но него винаги ще го има, каза националният селекционер

Караиванов: Няма опасност Локо Пд и Спартак Вн да останат без собственици

„Още за новия сезон може Лигата да поеме първенството, няма да се появи БФС-2, което да е чуждо тяло“

Станислав Генчев: Сираков и Боримиров са плътно зад мен (ВИДЕО)