2. Интер
  3. НА "МЕАЦА": Интер се справи с Торино за седма поредна победа в Серия "А"(ВИДЕО)

НА "МЕАЦА": Интер се справи с Торино за седма поредна победа в Серия "А"(ВИДЕО)

Рома сгреши срещу Сапмподия, Фиорентина взе само точка от Верона

Интер спечели с 1:0 срещу Торино на „Джузепе Меаца“ в двубой от 19-и кръг на Серия "А". Дензъл Дъмфрис отбеляза, а тимът му записа седма поредна победа в първенството. По този начин "нерадзурите" увеличиха на седем точки аванса си пред Наполи на върха в класирането. Тимът на Лучано Спалети обаче е с мач по-малко, а тази вечер приема Специя.

Интер поведе в 30-ата минута. Мълниеносна контраатака, завърши с подаване на Джеко към Брозович, който пропусна топката за Дензъл Дъмфрис и той я прати в мрежата на "биковете". Девет след това Лаутаро Мартинес пропусна на празна врата да удвои преднината на шампионите.

Торино имаше добра възможност в 67-ата минута, когато Саса Лукич изпълни свободен удар, но Самир Ханданович спаси.

В 82-ата минута Алексис Санчес реши сам да завърши вместо да подаде и прати топката над вратата. Пет минути след това Перишич влезе в наказателното поле, но защитата на Торино се справи. В 88-ата минута сантиметри не достигнаха на Алексис Санчес да се разпише в трети пореден шампионатен двубой, след като уцели десния страничен стълб.

Серията на Рома от три поредни победи във всички турнири приключи, след като "вълците" направиха 1:1 със Сампдория на "Олимпико". Така тимът на Жозе Моуриньо остана на шеста позиция, на две точки зад Ювентус. Елдор Шомуродов даде аванс на домакините в 72-рата минута, но Сампдория изравни с гол на Маноло Габиадини десет минути преди края.

Фиорентина стигна само до 1:1 ри гостуването си на Верона. Домакините взеха аванс преди почивката с попадение на Кевин Лазаня, но Гаетано Кастровили изравни в 81-ата минута. По този начин беше сложен край на серията на тима на Винченцо Италиано от 3 поредни победи и заема 7-о място в класирането с 32 точки, а Верона е на 12-а позиция с 24.

Верона -Фиорентина 1:1

Рома-Сампдория 1:1

Интер постигна безпроблемна победа срещу Лече (ВИДЕО)

Грандът от Милано надви противника с 2:0