2. Група D
  3. Боатенг под сериозна въпросителна за Уругвай, Аю отпада

Боатенг под сериозна въпросителна за Уругвай, Аю отпада

Героят на Гана Кевин-Принс Боатенг ще бъде подложен на интензивна терапия, за да се пребори с разтежението, което получи при победата над САЩ с 2:1 след продължения в осминафинала, за да бъде готов за двубоя срещу Уругвай в следващия кръг на мондиала.

Боатенг откри резултата на снощния мач още в петата минута, но през втората част бе заменен принудително.

„Боатенг вече се контузи веднъж срещу Германия”, каза селекционерът на „черните звезди” Милован Райевац след мача. „Ще бъде много трудно да го върнем за следващия мач.”

Наставникът на Гана със сигурност няма да може да разчита да Деде Аю, който натрупа картони и ще получи дисциплинарно наказание.

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Ангела Меркел поздрави испанците за победата на Световното първенство

Германският канцлер Ангела Меркел поздрави испанските футболисти за победата им на Световното първенство по футбол.

Кои са героите и злодеите на Световното първенство в ЮАР?

Звездата на Уругвай Луис Суарес е и двете

Германците научават резултата от финала в самолета

Отборът на Германия, който зае третото място на Мондиал 2010, се прибра в родината си рано тази сутрин, съобщи ДПА. След 10 часа път самолетът Еърбъс А380 на "Луфтханза" кацна на летището във Франкфурт на Майн точно в 6.16 часа местно време (7.16 часа бълг. време).

Томас Мюлер стана голмайстор на Мондиал 2010 с повече асистенции

20-годишният футболист стана и Най-добрият млад играч на Световното първенство

Йоги Льов: Нямаше как да пусна Клозе, жалко за рекорда

Лекарите ми казаха, че той не е в състояние за игра, сподели селекционерът на Германия

Мюлер застана до Пеле в историята на световните първенства

Германецът, на възраст 20 години и 300 дни, стана най-младия футболист след "Краля", вкарал пет гола на Мондиал

Германия спечели третото място на Мондиал 2010 след зрелище и 3:2 над Уругвай (видео)

Носителите на общо пет световни титли подариха спектакъл на феновете в малкия финал на световното първенство