3. Волфсбург направи обрат в Берлин и се намеси в битката за топ 4 (ВИДЕО)

Волфсбург направи обрат в Берлин и се намеси в битката за топ 4 (ВИДЕО)

"Вълците" успяха да обърнат Херта и се доближиха на 4 точки от Шалке

Волфсбург обърна Херта на неговия „Олимпиящадион” в Берлин за 2:1 в последната среща от 21-ия кръг в Бундеслигата. С успеха „вълците” се качиха на пето място с 36 точки и са само на 4 от четвъртия Шалке.

Така треньорът на Херта Йос Лухукай отново не успя да се противопостави на своя колега Дитер Хекинг и има срещу него само едно реми и цели 5 загуби в сблъсъците помежду им.

„Старата дама” зарадва 45 000 по трибуните в 21-ата минута, когато Пер Скелбред от втори опит ниско успя да се разпише в долния десен ъгъл за 1:0.

Гостите изравниха преди да изтече час игра. Рикардо Родригес центрира от ъглов удар и на първа греда Кнохе заби с глава в близкия ъгъл за 1:1.

„Зелените” изковаха победата 12 минути преди края. Даниел Калиджури влезе като резерва и 4-5 минути по-късно взе топката отляво, нахлу към центъра и със страхотен шут в близкия горен ъгъл направи 2:1 за Волфсбург.

Адриан Рамос в последните секунди със сетни сили стигна до топката на аутлинията и центрира, но Бен Хатира с глава нацели напречната греда и домакините не се спасиха от поражението.

Волфсбург е 4-ти с 36 точки, а Херта остава на осмо място с 31.
Клоп казал "Да" на Ред Бул през 2022 година

В Германия тема №1 продължава да бъде новата работа на специалиста

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)