Турция върна кошмарите на Германия на Нагелсман (ВИДЕО)

Комшиите стигнаха до успех с 3:2 в Берлин

Селекцията на Юлиан Нагелсман загуби от Турция с 2:3 на „Олимпиящадион“ в столицата Берлин.

Южните ни съседи обърнаха от 0:1 през първото полувреме, а след почивката двата отбора си размениха по един гол.

Германците тъкмо бяха влезли в ритъм и след поредица от поражения записаха три успешни мача срещу Франция, САЩ и Мексико. Срещу Турция обаче се върнаха към загубите, а двубоят започна перфектно за тях.

Още в 5-ата минута Лерой Сане и Кай Хаверц комбинираха. Вторият прати топката в мрежата на гостите за 1:0.

Турците успяха да обърнат още преди края на първата част. В 38-ата минута точен беше Ферди Кадиоглу. Халфът на Фенербахче получи на чиста позиция от Абдюлкерим Бардакджъ.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме отборът на Винченцо Монтела дори излезе напред в резултата, благодарение на попадението на Кенан Йълдъз.

Четири минути след подновяването на играта Никлас Фюлкруг възстанови равенството. Флориан Вирц му подаде. Турция обаче отново намери пътя към вратата на Кевин Трап. В 71-вата минута Юсуф Сари не трепна и се разписа от 11-метров наказателен удар.

До края резултатът се запази и Турция си тръгна от Берлин като победител. След три дни Германия гостува на Австрия в нова контрола, част от подготовката за домакинското Европейско.