Ще направи ли Турция подвиг срещу Нидерландия

Мачът е в събота от 22,00 часа

Отборът на Турция отстрани Австрия с 2:1 в осминафинален мач от Евро 2004 и хвърли цялата страна в огромна еуфория. Малко очаквания пробив на тима  от южната ни съседка логично повиши апетитите на всички фенове. Те вече мечтаят за още по-голям подвиг на това Европейско първенство по футбол, а именно отстраняване на Нидерландия в следващщия сблъсък от четвъртфиналите. Мачът е в събота вечер от 22,00 часа българско време на "Олимпиящадион" в Берлин.

Букмейкърът 8888.bg счита, че силите на Турция няма да стигнат за нов успех. Вероятността за победа на Нидерландия е 61 процента. Шансовете за равенство в редовното време са 23,3%, а за успех на турците 15,9%.

Без съмнение голяма част от надеждите на феновете на Турция ще бъдат насочени към Мерих Демирал, който вкара и двата гола срещу Австрия в осминафинала. Букмейкърът 8888.bg оценява вероятността той да е автор на първото попадение в двубоя с Нидерландия с едва 3,8%. Подобен беше процентът и в предишния мач, но там Демирал опроверга прогнозите, защо да не го направи и сега?