3. Щутгарт унищожи Хофе с 6:2 в дебюта на новия треньор

Щутгарт унищожи Хофе с 6:2 в дебюта на новия треньор

Хеттрик на Ибишевич и страхотна игра на румънеца Максим в дебюта на Томас Шнайдер

Щутгарт спечели първа победа в 4-ия кръг на Бундеслиагта след 3 поредни поражения на старта. Пред 40 000 на „Мерцедес-Бенц Арена” новият наставник Томас Шнайдер дебютира с разгромното 6:2 над Хофенхайм.

Ведад Ибишевич реализира хеттрик, а „швабите” отлепиха от кота нула в Бундеслигата.

Домакините, които отстраниха Ботев (Пд) в Лига Европа и после отпаднаха от Риека,  поведоха в 12-ата минута.

Лайтнер изпълни бързо пряк свободен удар и изведе Максим отляво, румънецът пусна пас за Антонио Рюдигер и централният бранител отблизо засече в мрежата за 1:0.

В 19-ата минута Максим центрира от корнер, а Ибишевич от границата на вратарското поле засече с глава под гредата – 2:0.

Гостите върнаха един гол в 26-ата минута. Воланд стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Рюдигер и мина над вратаря Улрайх – 2:1.

Бързо обаче Хофе направи фатална грешка. Вернер даде дълъг пас за Максим, вратарят  Кастеелс излезе да чисти, но се размина и румънецът прати в празната врата за 3:1.

След почивката резултатът се повтори и пак паднаха 4 гола. Само за 18 минути след паузата Щутгарт унищожи съперника.

Нова фрапантна грешка в защита на гостите позволи на Ибишевич да размине вратаря Кастеелс и пак на празна врата покачи на 4:1.

10 минути бяха изминали от втората част, когато Александру Максим вкара най-красивия гол в мача. Румънското крило получи пас зад защитата вляво, завъртя се покрай защитник и с красив фалцов удар оплете в далечния горен ъгъл – 5:1.

Ибишевич оформи хеттрик в 63-ата минута и Шутгарт свали оборотите, а до края остана време Фирмино да вкара поредния си гол за Хофе за крайното 6:2.

Щутгарт отлепи от дъното и е 14-и с 3 точки, Хофе заема 11-а позиция с 5.
Клоп казал "Да" на Ред Бул през 2022 година

В Германия тема №1 продължава да бъде новата работа на специалиста

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)