3. Щутгарт победи за сефте през 2013-та в Бундеслигата (ВИДЕО)

Щутгарт победи за сефте през 2013-та в Бундеслигата (ВИДЕО)

Щутгарт победи Хофе с 1:0 като гост и спря серията от 5 поредни загуби

Щутгарт взе победи Хофенхайм с 1:0 като гост в последна среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. За ”швабите” това е едва първи успех през новата 2013 година след 4 поредни загуби през януари и февруари.

Победният гол на „Райн-Нек Арена” дойде много рано – още в третата минута. Гвинейският нападател Ибрахима Траоре проби отляво и центрира, а на задната греда Мартин Харник засече красиво с глава в напречната греда и се разписа за 0:1.

Домакините бяха стъписани, но Траоре и Ибишевич пратиха над целта от удобни позиции.

Чак в края на частта Хофе създаде удобен шанс, но Хоселу показа неточен мерник.

През второто полувреме вратарят на гостите Улрайх спаси два пъти поред след удари на Воланд и Хоселу.

Гостите задържаха минималната преднина и си тръгват с 3 точки, което слага край на серията им от 5 поредни загуби в Бундеслигата.

Щутгарт е на 12-то място с 28 точки. Хофе остава 16-ти с 16 на мястото, което праща на плейаут за оцеляване. Хофе е  на цели 10 точки зад стоящия пред него Волфсбург  и сякаш това 16-то място е максимумът за тима този сезон.

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)