3. Щутгарт победи Майнц и заплете петорен възел на дъното в Бундеслигата (ВИДЕО)

Щутгарт победи Майнц и заплете петорен възел на дъното в Бундеслигата (ВИДЕО)

Два кръга преди края в Германия пет отбора са реално застрашени от изпадане

Щутгарт се събуди навреме и победи Майнц с 2:0 у дома в 32-ия кръг, за да заплете неимоверно интригата на дъното в Бундеслигата.

Щутгарт си остана на последното 18-о място, но вече има 30 точки и цели 5 отбора – Хамбургер (32), Фрайбург (31), Хановер (31), Падерборн (31) и Щутгарт (30) са събрани само в две точки и финалът на сезона обещава да бъде крайно емоционален.

Даниел Дидави имаше първия шанс в мача, но ударът му след центриране на Филип Костич мина над целта. Домакините продължиха да натискат и Дидави беше близо още два пъти – първо накара вратаря Кариус да спасява, а после разтресе гредата.

След почивката напористите действия на домакините най-сетне се отплатиха. В 66-ата минута Даниел Дидави шутира силно от дистанция, Кариус докосна с ръка, но недостатъчно – 1:0.

11 минути преди края Мартин Харник изигра хитро една ситуация на фланга, Костич овладя и се разписа за крайното 2:0.

Щутгарт е последен, но с 30 точки има всички шансове да се спаси, докато Майнц има 37 на 11-а позиция и вече се спаси.

15 -1 Фрайбург 32 6 13 13 33:44 -11 31
Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)