3. Шокиращо! Борусия (Д) на колене пред изпадащ след шест гола и два червени картона! (СНИМКИ)

Дортмунд е на път да изпусне титлата в Германия този сезон

Един от претендентите за титлата в Германия Борусия (Дортмунд) допусна шокиращ провал като домакин на борещия се да не изпадне отбор на Шалке 04, като загуби с 2:4.

Жълто-черните завършиха мача с девет души, след като изгонени бяха капитанът им Марко Ройс и Мариус Волф.

Първият изстрел към вратата на Нюбел дойде в 11-ата и минута и беше далечен, излизайки в аут.

При следващия шанс обаче кълбото спря в мрежата на гостите. В 14-ата минута Джейдън Санчо центрира към Гьотце и той изскочи от задна позиция и с лекота преодоля вратаря за 1:0. При радостта за гола Санчо беше ударен от хвърлена от агитката на гостите факла, като получи медицинска помощ и се завърна на терена.

Веднага след това Шалке успя да изравни. Първоначално съдията не видя добре ситуацията, при която Емболо стреля и Юлиан Вайгъл спря топката с ръка. Последваха традиционните спорове, че кълбото е ударило ръката, но след намесата на ВАР Феликс Цвайер посочи бялата точка. Калиджури реализира спокойно за 1:1.

В 28-ата гостите поведоха с 2:1, след като централният защитник Салиф Сане надскочи всички при корнер и забоде топката в десния ъгъл на Бюрки. Второто полувреме не стартира по вкуса на Борусия, тъй като "миньорите" изглеждаха още по-стабилни в защита и на практика нямаше никакви шансове за гол. В 60-та минута пък Марко Ройс беше изгонен с директен червен картон за опасно влизане отзад на Суат Сердар.

Това обаче не беше всичко, защото в 65-ата минута десният бек на Борусия Мариус Волф направи същото нарушение и пак срещу Сердар, за което също трябваше да напусне игра с червен картон.

В 80-та минута Бургщалер стреля неточно, а в 84-та Аксел Витсел върна един гол за Борусия и внесе доза оптимизъм поне за частичен обрат на домакините. Той обаче трая точно 120 секунди, след като в 86-та минута Емболо отбеляза четвърто попадение в мрежата на Дортмунд и уби напълно интригата.

Така Борусия (Дортмунд) остава втори на точка зад Байерн (Мюнхен), а баварците имат и мач по-малко, като утре гостуват на Нюрнберг. Шалке пък вече е с 30 точки над опасната черта и има аванс от девет точки пред Щутгарт.

Щутгарт - Борусия М 1:0

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)