3. Шалке задържа инерцията от Шампионската лига с победа над Фрайбург

Шалке задържа инерцията от Шампионската лига с победа над Фрайбург

"Кралскосините" бият с автогол и попадение от дузпа

Шалке 04 прехвърли своята инерция от Шампионската лига в Бундеслигата в неделя, побеждавайки Фрайбург с 2:0, за да се върне обратно на победния път след поредицата от хаотични резултати.

Николас Нойфлер вкара топката в собствената си мрежа точно преди почивката, за да изведе домакините щастливо. Джеферсън Фарфан реализира дузпа, за да изкачи Шалке до шестото място с 27 точки.

В неделния успех може би липсваха блясъкът и агресивността от тяхното европейско представяне, но със сигурност подобри шансовете им за след зимата.

Треньорът Келер може отново да разчита на централния защитник Кириакос Пападопулос, който се появи като резерва след повече от година извън терените с контузия в коляното.

Фрайбург, който направи по-добър старт преди да допусне първия гол, бяха бесни от решението за дузпата след строполяването на Макс Майер от Шалке в наказателното поле.

Фрайбург, който не успя да вкара в последните си четири мача, остава 16-ти и в зоната на плейаута.

Байерн Мюнхен си осигури първото място до рестарта през януари, след като победи Хамбургер с 3:1 в събота, за да вземе аванс от 7 точки.

Байер Леверкузен може да съкрати тяхната преднина на 4 точки с победа над Айнтрахт Франкфурт по-късно в неделя.

Клоп казал "Да" на Ред Бул през 2022 година

В Германия тема №1 продължава да бъде новата работа на специалиста

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)